Ječmen

Ječmen sladovnický je naší velmi významnou komoditou.

Nakupujeme odrůdy pro výrobu českého piva i ostatní vhodné sladovnické odrůdy. Dodáváme do menších i velkých sladoven převážně na tuzemském trhu, ale jsme též dodavatelem do sladoven v Německu.

Minimální množství 25 tun

Ječmen sladovnický: požadavky sladoven

Parametr

 

Cílová

hodnota

Minimální

hodnoty

Maximální

hodnoty

Vlhkost

max. 14,0 %

15,5 %

Přepad nad

stem 2,5 mm

min. 90,0 %

85,0 %

Klíčivost

min. 98,0 %

95,0 %

N-látky

max. 12,5 %

9,0 %

13,0 %

Propad pod

Sítem 2,2mm

max. 3,0 %

6,0 %

 

Významná plodina v České republice a to hlavně díky tradici českého sladu, který se v minulosti vyvážel po celém světě. Díky tomu jsou zde vybudovány moderní sladovny, ale řada subjektů provozuje tzv. humnové sladovny, jež mají odlišnou technologii výroby, ale i částečně odlišnou strategii při nákupu sladovnického ječmene. Proti jiným komoditám sladovny požadují pěstování doporučených odrůd, jakož i oddělené skladování dle odrůd. Ječmeny prodáváme do všech typů sladoven v tuzemsku, ale i v zahraničí. Díky našemu dlouhodobě cílenému přístupu se na nás každý rok obrací více zákazníků a tím se tato komodita stala jednou z našich nosných programů.

 

Ječmen uskladněný na podlahových skladech doporučujeme prodávat srpen – listopad, kvalitně uskladněné zboží, nejlépe na aktivním větrání, je možné expedovat až do května následujícího roku.